,,Bezpieczne są dzieci, gdy na plecakach i ubraniach odblaskowy znaczek świeci”.

Przygotowując dzieci do uczestnictwa w ruchu drogowym uczymy ich znajomości znaków drogowych a przede wszystkim dostarczamy przykładów prawidłowego zachowania podczas spacerów i wycieczek. Wiedzą, że poza miastem, gdzie brakuje chodnika chodzą lewą stroną jezdni. Dzieci chłoną wiedzę, która pozostanie na całe życie. Jest to proces powolny, stopniowy i powinien odbywać się przy współpracy z rodzicami. Jesień i zima to pora roku kiedy warunki pogodowe sprawiają, że jesteśmy słabo widoczni. Dlatego nauka poruszania się po drogach i noszenie odblasków jest bardzo ważne. Dbając o bezpieczeństwo dzieci w grupie Skrzaty-rodzice Lenki i Marty, Pani Wioleta i Pan Marek podarowali kamizelki odblaskowe. Teraz pięknie wyglądamy ale i bezpiecznie się czujemy. Jesteśmy też przykładem dla innych użytkowników dróg. Dziękujemy, że jesteśmy widoczni i bezpieczni.