Koniec czerwca w grupie Żabki był bardzo pracowity i pełen atrakcji. W środę 19 czerwca  dzieci z grupy „Żabek” przyszły do przedszkola w towarzystwie swoich poduszeczek, kocyków , piżamek i maskotek by wspólnie bawić się na piżamowym party.

Sala „Żabek” zamieniła się w relaksacyjną , gdzie przy dźwiękach muzyki i kołysanek dzieci mogły odpocząć. Odbyły się tańce z poduszką na głowie i w parach, pokaz mody piżamowej oraz bitwa na poduszki. Po wspólnych zabawach przyszedł czas na relaks przy bajce. Dzieci w swoich ulubionych, miękkich kocykach zajadały się popcornem oglądając bajki. Był to radosny piżamowy dzień w przedszkolu.

Odwiedziły także  Bank Spółdzielczy w Gniewie. Wszystkie dzieci z uśmiechem na twarzy przekroczyły bankowe drzwi! Bankowych gości przywitał Pan Sławomir Urban Prezes Banku, który opowiedział dzieciom prawie wszystko o pieniądzach. Przedszkolaki dowiedziały się gdzie i jak się je przechowuje i jak można je szybko policzyć. Miały możliwość samodzielnie policzyć       pieniądze za pomocą specjalnej maszynki do liczenia pieniędzy .
Dzieci zobaczyły jak wygląda praca w Banku nie tylko od strony Klienta, ale także co jest w Banku po jego tajemniczej stronie – czyli tam, gdzie nie wszyscy mogą zajrzeć! Spotkanie z Bankiem dobiegło końca. Na koniec spotkania, jak to zwykle w Banku bywa, dzieci otrzymały bankowe prezenty i… słodko podziękowały pracownikom Banku za miłe spotkanie.

Przedszkolaki z grupy „Żabki” postanowiły również na własnej skórze sprawdzić co kryje się za drzwiami sklepu zoologicznego Pani Grażyny , która zna się na wszystkim co dotyczy zwierząt. Wprowadziła nas w ich tajemniczy świat  i pozwoliła nam pogłaskać świnkę morską i króliczka. Mogliśmy oglądać kolorowe rybki pływające w akwariach, papużki,  obserwować chomiczki, a nawet zobaczyć na własne oczy koniki polne :). Dowiedzieliśmy się o  zwyczajach, trybie życia różnych zwierząt  oraz to czym się odżywiają. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem obejrzały różne przedmioty  służące  do hodowli zwierząt (klatki, pożywienie, witaminy czy zabawki).   Dużo uśmiechu  i radości sprawiła nam wizyta wśród zwierząt.  wróciliśmy do przedszkola pełni szczęśliwych emocji.