Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszej ,,przedszkolnej rodzinie” przeżywamy ją bardzo uroczyście. W dzień przedszkolnej wigilii 19 grudnia w każdej grupie i w całym przedszkolu od rana panowała radosna i ożywiona atmosfera. Dzieci bardzo chętnie pomagały w tym dniu w przygotowaniach: wspólnie nakrywały do stołu i rozkładały serwetki. Po wspólnym spotkaniu w sali gimnastycznej i krótkim występie przedstawicieli wszystkich grup oraz wspólnym śpiewaniu kolęd, rozeszliśmy się do sal, gdzie podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy wzajemnie życzenia. Zasiadając do odświętnie nakrytego stołu wraz ze swoimi wychowawcami, opiekunami i zaproszonymi gośćmi zapomnieliśmy o sporach  i zmartwieniach. Bo święta to przecież czas radości i wybaczania. Atmosfera była prawdziwie rodzinna a odświętne stroje wszystkich podkreślały rangę tego dnia.
Nie zabrakło oczywiście niespodzianki od świętego Mikołaja w postaci świątecznej paczki. Kultywowanie takich tradycji jest dla dzieci szczególnie ważne. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość świątecznych zwyczajów lecz również wzmacniają serdeczne relacje między nimi.