Jak nakazuje tradycja 21 marca dzieci z Przedszkola w Gniewie z radością świętowały nadejście Wiosny. Przygotowania do powitania wiosny zaczęły się w grupach już kilka dni wcześniej. Wszystkie sale, korytarze, a także okna naszej placówki zostały ozdobione wiosennymi dekoracjami. Podczas licznych spacerów dzieci poszukiwały oznak nadchodzącej pory roku, wykonywały prace plastyczne oraz uczyły się  piosenek i wierszy o tematyce wiosennej. Aby  podkreślić  charakter tego wyjątkowego wydarzenia Przedszkolaki w tym dniu przyszły ubrane w kolorach wiosennych. Najbardziej wyczekiwaną przez dzieci atrakcją był spacer ulicami naszego miasta, gdzie mogliśmy w pełni uroczyście przywitać przyjście tak długo oczekiwanej wiosny. Wszystkie grupy przedszkolne wraz ze swoimi wychowawczyniami, wyruszyły barwnym korowodem, niosąc Marzannę i trzymając w rękach żółto – zielone baloniki.  Podczas przemarszu nie zabrakło wesołych, wiosennych piosenek oraz radosnych okrzyków na powitanie wiosny. Dzieci skandowały również hasła zachęcające zimę do ustąpienia miejsca wyczekiwanej wiośnie. Naszym tegorocznym obchodom towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda. Chcą upamiętnić ten wyjątkowy dzień dzieci po przyjściu do przedszkola wykonały wiosenne prace plastyczne, które zagościły w naszych salach oraz ozdobiły przedszkolne korytarze. Wszystkie przedszkolaki po przemarszu, w nagrodę otrzymały od Burmistrza Miasta i Gminy Gniew smaczne ,kolorowe lizaki za które bardzo dziękujemy!