„ W bibliotece znajdziesz wszystko, czego chcesz,

Starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz ”…

Wiek przedszkolny jest doskonałym okresem na rozbudzanie wśród najmłodszych zainteresowań czytelniczych. W ramach realizacji zadania z Planu Pracy Przedszkola na rok szkolny 2018/2019 , w ostatnich dniach dzieci z gr. „ Słoneczka ”, „Motylki” i „ Biedronki”, „Żabki”, „Misie”, „Zajączki” wraz ze swoimi wychowawcami odwiedziły Powiatową i Miejską  Bibliotekę Publiczną w naszym mieście. Dla niektórych z nich była to pierwsza wizyta w tym nowym tak magicznym miejscu pełnym książek. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami – najbardziej zainteresowały je regały z kolorowymi książeczkami dla najmłodszych. Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach na półkach. Z zainteresowaniem słuchały opowiadań czytanych przez panią Teresę. Dzieci zobaczyły, jak wygląda Karta Czytelnika, poznały również zasady wypożyczania książek oraz dowiedziały się, jak należy dbać o książki. W podziękowaniu za oprowadzenie po świecie książki przedszkolaki  wręczyły prowadzącej laurkę. Wielu z nich obiecało zapisać się do biblioteki. Dziękujemy za miłe spotkanie!