Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. W trzecim tygodniu  kwietnia  dzieci z grupy „Biedronki” i „Pszczółki” odwiedziły bibliotekę. Tematem spotkania było zapoznanie przedszkolaków z biblioteką. Nasi goście zwiedzili placówkę, dowiedzieli się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Zobaczyli jak wygląda karta czytelnika oraz poznali  zasady wypożyczania książek. Dowiedzieli się także jak należy dbać o książki. Nie zabrakło głośnego czytania. W podziękowaniu za oprowadzenie po świecie książki przedszkolaki  wręczyły prowadzącej laurkę. Żegnając się zapewniały, że przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książki.