21 lutego grupy Biedronki, Motylki, Jeżyki, Słoneczka, Żabki, Misie i Skrzaty wybrały się do kina w Kwidzynie na bajkę pt. „Zadziwiający kot Maurycy”. Kot Maurycy obmyślał przekręty doskonałe. Wspierany był przez „cichego wspólnika” wędrowali od miasta do miasta, naciągając ludzi na rzekomą „plagę szczurów”, którą tylko dźwięk magicznego fletu jest w stanie pokonać. Prawda była jednak taka, że gryzonie to dobrzy kumple Maurycego, bardzo sprytni i wygadani, a instrument jest zaczarowany tylko z nazwy. Jako że nikt nie podejrzewał oszustwa, interes szedł świetnie i gang Maurycego szybko się bogacił. Prawdziwe wyzwanie jednak dopiero było przed ekipą. Wszystko zaczęło się, kiedy wesoła szajka trafiła do miasteczka, w którym ktoś inny próbował wcielić w życie własny niecny plan. Maurycy i spółka, wspierani przez córkę burmistrza – Melissę, zdołali odkryć, kto za tym wszystkim stoi i uratowali mieszkańców, zanim było za późno. Przedszkolaki z uśmiechami na twarzach powróciły do przedszkola.

mde
rbtmdn