Dzieci lubią czytać, słuchać i oglądać bajki, dlatego wraz z opiekunkami, odwiedziły Gniewską Bibliotekę Miejską. Przedszkolaki z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Kilkoro z nich, było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznać się z biblioteką. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich dział dla dzieci. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki.
Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. W tych dniach do biblioteki zaproszone zostały Panie z Dyskusyjny Klubu Książki, które czytały dzieciom książki o tematyce kociewskiej i literatury dziecięcej. Na zakończenie dzieci wręczyły pamiątkowe laurki. Było nam bardzo miło gościć w bibliotece.