Pod koniec maja dzieci z grupy Żabki”  zwiedzały najbliższą okolicę. Poznały  Bank Spółdzielczy w Gniewie, oraz sklep zoologiczny.  Bankowych gości przywitał Pan Sławomir Urban Prezes Banku.  Na samym wstępie podpytywał dzieci czy wiedzą po co przychodzi się do Banku. Wszyscy doskonale widzieli, że w Banku są pieniądze. Przedszkolaki dowiedziały się gdzie i jak się je przechowuje i jak można je szybko policzyć. Miały możliwość samodzielnie przeliczyć  pieniądze za pomocą specjalnej maszynki do liczenia pieniędzy . Dzieci zobaczyły jak wygląda praca w Banku nie tylko od strony Klienta. Następnie postanowiły sprawdzić co kryje się za drzwiami sklepu zoologicznego. Tam przywitała przedszkolaków  Pani Grażyna Justa , która zna się na wszystkim co dotyczy zwierząt. Wprowadziła wszystkich w ich tajemniczy świat  i pozwoliła  pogłaskać świnkę morską i króliczka. Dzieci mogły oglądać kolorowe rybki pływające w akwariach, papużki,  obserwować świnki morskie, chomiczki, króliczki a nawet zobaczyć na własne oczy koniki polne :). Dowiedziały się o  zwyczajach, trybie życia różnych zwierząt  oraz to czym się odżywiają. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem obejrzały różne przedmioty  służące  do hodowli zwierząt. Były to bardzo interesujące wycieczki, pełno nowych doświadczeń. Dzieci z zadowoleniem wracały do przedszkola.