W naszym przedszkolu bardzo starannie przygotowywaliśmy się do Świąt Wielkanocnych. Ozdabialiśmy pisanki, wykonywaliśmy wiele ozdób świątecznych (zajączki, kurczaczki , baranki). Wreszcie nadszedł ten wyjątkowy dzień, środa 17 kwietnia. Już od rana dzieci czekały na Zajączka widząc ślady jakie zostawił w przedszkolu, oczywiście ten upragniony ość nie zawiódł i odwiedziły je z Kurczaczkiem. Każdego roku, tuż przed świętami wielkanocnymi, nasze przedszkole odwiedza Zajączek Wielkanocny, który przychodzi, a raczej kica z prezentami dla dzieci. Ale nie zostawia ich ot tak, po prostu. Przygotowuje dla dzieci mnóstwo poleceń i zadań, których dopiero rozwiązanie prowadzi przedszkolaki do ukrytej niespodzianki. A ile przy tym radości i śmiechu! Zgodnie z poleceniem przedszkolaki ubrały się i wyszły przed przedszkole. Nasz ogród przedszkolny,  to świetne miejsce na ukrycie wielkanocnych niespodzianek. Kiedy dzieci zauważyły koszyk ze smakołykami były bardzo zadowolone. Z uśmiechem na twarzy wróciły do przedszkola. Był to dzień pełen wrażeń i radości. Na pożegnanie w podziękowaniu dzieci Zajączkowi i Kurczaczkowi zaśpiewały Wielkanocną piosenkę.