3 października przedszkole odwiedziły przedstawicielka Komendy Powiatowej w Tczewie -starszy sierżant Anna Kowalska-Nowak i w Kwidzynie -sierżant sztabowy Anita Czarnecka. Mamusie naszych wychowanków: Cyprusia, Olka i Kalinki z grupy Słoneczek i Pszczółek.

Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z zasadami ruchu drogowego oraz nauka bezpiecznego przechodzenia przez ulicę. Policjantki rozmawiały o zachowaniu bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych oraz jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Podczas wizyty policjantki mówiły o zachowaniu bezpieczeństwa w domu i przedszkolu, stosowaniu ograniczonego zaufania w kontaktach z obcą osobą oraz przypominały numery alarmowe.

Dzieci otrzymały wskazówki jak zachować się w sytuacji ataku groźnego psa i chętnie ćwiczyły pozycję ,,żółwika”. Dzieci dzieliły się także swoimi doświadczeniami i pokazały, że są odpowiedzialne i doskonale wiedzą jak należy się zachowywać. Dziękujemy zaproszonym gościom za wspaniałe przeżycia, upominki, wspólne zdjęcie oraz przybliżenie wiadomości na temat zawodu policjanta.