Kto zdrowo je, ten długo żyje”-  pod takim hasłem przedszkolaki z  grupy Biedronki  realizowały blok tematyczny o warzywach i owocach. Wszystkie dzieci dobrze wiedzą że warzywa i owoce są doskonałym  źródłem witamin i cennych składników. W trakcie zajęć nasi milusińscy  kształtowali umiejętności kulinarne oraz poznali zasady prawidłowego odżywiania się.  Ponad to współpracowały  w grupie, czerpiąc  radość ze wspólnego przygotowywania potraw. Wszyscy pełni zainteresowania i ciekawości przystąpili do mycia owoców .  Z radością i zaangażowaniem rozpoczęli pracę. Mali kucharze  kroili   owoce, pamiętając o bezpiecznym posługiwaniu się nożykiem.  Jednak najprzyjemniejszym momentem była  degustacja przygotowanych soków  czy sałatek. Okazało się, że nawet grupowe niejadki z apetytem pałaszowały samodzielnie wykonane potrawy . Było naprawdę pysznie.