09 lutego, to dzień kiedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy.  Również w naszym przedszkolu nie mogliśmy pominąć tego święta, gdyż zarówno dzieci jak i sami dorośli są wielbicielami tego przysmaku, który pochodzi z samego serca Włoch.

Najpopularniejszym rodzajem serowego smakołyku jest margherita, która swoją nazwę zawdzięcza królowej Włoch – Marghericie Sabaudzkiej – która w 1889 roku podczas wizyty  w Neapolu miała zasmakować pierwszej współczesnej pizzy, przygotowanej na jej cześć przez miejscowego piekarza. Do swego przysmaku użył on 3 składników: pomidory (czerwień), ser mozzarella (biel), bazylia (zieleń). Składniki te reprezentowały barwy narodowe Włoch.

W ramach zajęć dydaktycznych dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat pizzy, jakie istnieją rodzaje, czy też jakich produktów należy użyć, żeby przyrządzić pyszny włoski placek. Przedszkolaki z zapałem projektowały  własną pizzę. Trzeba było wykazać się niemałym sprytem, aby zgromadzić na swoim przysmaku wiele dekoracji.  Plastelina, farby, kolorowy papier oraz ogrom dziecięcej kreatywności sprawiły, że powstały pizze, o których prawdziwy smakosz może pomarzyć.

Świętowanie Dnia Pizzy było pełne atrakcji – zabawy tematyczne, zagadki, konkursy wprawiły wszystkich w wyśmienity nastrój.

Kwintesencją obchodów Międzynarodowego Dnia Pizzy w naszym przedszkolu było spożycie podczas podwieczorku pysznej, pachnącej pizzy. Dowiezionej na specjalne zamówienie z Restauracji &Pizzerii CK.  Palce lizać ! .

Atmosfera sprawiła, że poczuliśmy się jak w prawdziwej włoskiej pizzerii .

Dzisiejszy dzień dostarczyły naszym przedszkolakom nowych wiadomości dotyczących pochodzenia potrawy, jak i jej rodzajów. Był również okazją do świetnej zabawy, rozwijania dziecięcej kreatywności i pobudzania ciekawości.