„Tyle jest piękna w zwyczajnych dźwiękach” – pod tym hasłem w sobotę 8 kwietnia br. odbył się XXIII Pomorski Festiwal Piosenki Dziecięcej w Kwidzynie. W konkursie wzięło udział ok 150 małych artystów z 16 przedszkoli z całego Pomorza. Naszą placówkę reprezentowała Maja Hinz i Alicja Wardzińska wraz z grupą taneczną „Słoneczka” w składzie: Paulina Słapka, Łucja Mielewczyk, Marta Piekarska, Milena Dąbrowska, Nikola Bogdańska oraz Helena Rutkowska. Dziewczęta wystąpiły na dużej scenie wykonując piosenkę pt. : „Tańcz, tańcz, tańcz..”. Młode artystki zdobyły wyróżnienie i zostały nagrodzone na scenie przez organizatorów festiwalu. Dziewczynki dały prawdziwy popis swoich umiejętności prezentują wysoki poziom wokalny i choreograficzny. To był przepiękny występ, poprzedzony wieloma próbami i wyrzeczeniami.
Festiwal poprowadził Michał Juszczakiewicz znany z programu „Od przedszkola do Opola” a na zakończenie program artystyczny poprowadził zespół „Tulinki”. Oprawą muzyczną zajął się zespół muzyczny Eugeniusza Kizińskiego. Impreza przyniosła naszym wychowankom wiele emocji i radości i na pewno zapadnie na długo w ich pamięci. Naszym artystom gratulujemy !!!