Dnia 31 marca w ramach współpracy Przedszkola z najbliższymi instytucjami dzieci z grupy „Biedronki” pod opieką wychowawców odwiedziły mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Gniewie. Pracownicy DPS-u oraz pensjonariusze przyjęli nas w serdecznej i ciepłej atmosferze. Dzieci w pięknych kolorowych strojach zaprezentowały wiosenne przedstawienie. Z wielkim zaangażowaniem śpiewały piosenki, tańczyły oraz recytowały swe role. Pensjonariusze z zaciekawieniem i w skupieniu oglądali występ przedszkolaków, który wywołał wiele radości i zadowolenia. Po występie dzieci otrzymały w podziękowaniu słodkości oraz własnoręcznie przygotowane upominki.
Wspólne przedsięwzięcia z Domem Pomocy Społecznej są ważne i potrzebne, ponieważ uczą dzieci szacunku i empatii do osób starszych. Dzięki takim spotkaniom świat choć na chwilę staje się piękniejszy, bo niezależnie od wieku, każdy może podarować drugiej osobie radość. I do tego zachęcamy wszystkich, aby dzielić się z innymi swoją radością płynącą z talentów jakie posiadamy.