„Chcecie bajki? Oto bajka:                                                                                                                                                                     Była sobie Pchła Szachrajka.”

Dnia 20 marca dzieci z grupy Zajączki, Słoneczka, Jeżyki, Żabki i Skrzaty wybrały się na wycieczkę do Starogardu Gdańskiego na przedstawienie pt. „Pchła Szachrajka”. Już od samego ranka przedszkolaki nie mogły doczekać się wyjazdu. Podróż minęła bardzo szybko . Gdy wszyscy zajęli już miejsca przenieśli się w zaczarowany świat bajki. Poznaliśmy małą Pchłę Szachrajkę, wielką elegantkę a zarazem psotnicę. Ta niezwykle zabawna pchełka psociła się i oszukiwała wszystkich dookoła. Narozrabiała wszędzie gdzie się tylko pojawiła. Czy to zamek czy cukiernia, przy tym sprytna i złośliwa jak to z pchełką zwykle bywa. 🙂 Niesamowicie inteligentna, bystra i błyskotliwa. Potrafiła się odnaleźć w każdej sytuacji, dzięki wrodzonym zdolnościom udało jej się cało wyjść z wielu opresji, wyciągając także dla siebie wiele korzyści ze stworzonego zamieszania. Mała pchła, mimo swojej zaradności i przebiegłości musiała jednak w końcu zapłacić za swoje psoty i z lekkoducha stała się odpowiedzialną i dojrzałą pchłą. Dzieci z wielkim zaangażowaniem oglądały przedstawienie a także miały okazję odgrywać krótkie scenki wraz z aktorami. Każdy z nas przekonał się jak wielką spryciulą była Pchła Szachrajka. Ciągłe zabawy, tańce i śpiew sprawiły dzieciom wiele frajdy, pobudziły ich wyobraźnię , zanurzyły w radosnym świecie bajki. Bohaterka Jana Brzechwy to z pewnością najsłynniejsza i najsprytniejsza pchła na świecie. Był to czas spędzony na znakomitej zabawie ale też pełen wielu pouczających wątków dla dzieci.