W maju obchodzimy wiele różnych świąt. Jednym z nich jest Dzień Strażaka, który przypada 4 maja. Wiele razy strażacy udowodnili, że można na nich polegać. Każdy strażak jest w swoim rodzaju bohaterem, a już niewątpliwie wzorem do naśladowania. Wielokrotnie bez zastanowienia ruszają do akcji, by nieść pomoc poszkodowanym w pożarach i wypadkach. Ich praca jest niebezpieczna i bardzo ciężka. Niejednokrotnie narażają swoje życie, aby ratować innych.

Dlatego aby podziękować im za trud włożony w swoją pracę nasi przedszkolacy odwiedzili Ochotniczą Straż Pożarną w Gniewie. Dzieci przygotowały dla strażaków piękne laurki i kwiaty. W zamian mogliśmy dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy związanych z pracą strażaka, z niebezpieczeństwami, z jakimi muszą się mierzyć biorąc udział w różnych akcjach. Dzieci miały okazję z bliska obejrzeć sprzęt, którym na co dzień posługują się strażacy, oraz dowiedzieć się chociażby tego, że oleju nie gasimy wodą. Każde dziecko otrzymało upominek – niespodziankę od strażaków. Jednak największą atrakcją była możliwość jazdy wozem strażackim. Myślę, że radość i uśmiechy dzieci wynagradzają strażakom trud włożony w ich pracę. 

Po wizycie w OSP większość dzieci chce zostać strażakami. Mamy nadzieję, że ich grono wkrótce się powiększy o dzielnych i gotowych do niesienia bezinteresownej pomocy ludzi.

Skip to content