Ruch to zdrowie, każdy przedszkolak Ci to powie – z takim właśnie hasłem nasze Przedszkolaki ochoczo ruszyły w sobotę 28 maja na rynek w Gniewie, gdzie odbyła się III edycja  Veolia Run – 5 km biegiem po Gniewie. Dzieci wzięły udział w dziecięcym mini biegu Veolia Run, którego głównym celem była dobra zabawa.

Każdy przedszkolak otrzymał numer startowy i zajął miejsce na linii startu. W biegu liczył się udział. Nie było pomiaru czasu i klasyfikacji pucharowej. Zwycięzcami były wszystkie dzieci, które wystartowały. Na mecie wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowy medal. Było to ogromne przeżycie i wielka radość dla naszych pociech.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za zachęcenie dzieci do udziału w biegu i bardzo się cieszymy, że nasze przedszkolaki spędziły ten dzień aktywnie na świeżym powietrzu. Pamiętajmy, że udział w takich wydarzeniach sportowych kształtuje u przedszkolaków nawyk podejmowania aktywności fizycznej w dorosłym życiu.