W tym dniu  nasze przedszkolaki świętowały Dzień Dinozaura. W przedszkolu to nietypowe święto obchodzone jest z wielką przyjemnością, bo dzieci uwielbiają dinozaury. Już od rana dzieci oglądały przyniesione przez siebie zabawki – dinozaury, albumy, plakaty, książki o dinozaurach. Z tej okazji odbyły również niezwykłą podróż do świata prehistorycznych gadów. Sale poszczególnych grup przedszkolnych zamieniły się w prastare parki jurajskie. Dzieci wraz z Paniami stworzyły „dinozaurowe” kąciki. Realizując temat kompleksowy poświęcony prehistorii, przedszkolaki zgłębiły wiedzę na temat życia dinozaurów. Dzieci obejrzały ciekawe filmy edukacyjne, z których dowiedziały się, jak żyły dinozaury, jak wyginęły i kim jest paleontolog. Przedszkolaki przeprowadziły eksperyment z wulkanem, przechodziły dinozaurowe ścieżki sensoryczne oraz zamieniły się w paleontologów, którzy poszukiwali ukrytych w piasku pozostałości dinozaurów. Dzień Dinozaura przeniósł nas w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat i był dla dzieci dużą atrakcją.