5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. To święto wszystkich postaci bajkowych i znakomity moment, aby przypomnieć sobie niektóre z nich.  Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale także przekazują nam ważne prawdy życiowe i uczą uniwersalnych wartości moralnych. Dlatego w naszym przedszkolu 4 listopada również obchodziliśmy ten dzień w uroczysty sposób. Od rana czekała na dzieci miła niespodzianka, którą było przebranie się pań w różnorodne postacie z bajek. W tym roku również dzieci mogły przebrać się za swoją ulubioną postać. Później czekały na przedszkolaków zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, fotobudki, zabawy ruchowe, rebusy i różnorodne konkursy.

Przedszkolaki są wielkimi znawcami bajek i doskonale poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami. Wiedza dzieci została nagrodzona słodkościami i orderami znawców bajek.

Dziękujemy rodzicom za przygotowanie pięknych strojów dla dzieci. Dzięki współpracy ten dzień na pewno na długo zostanie w pamięci naszych przedszkolaków.

rbt
mde