21 marca to niezwykła data, ponieważ obchodzimy tego dnia kalendarzowy pierwszy dzień wiosny, ale także Światowy Dzień Zespołu Downa. Międzynarodowym symbolem tego dnia stały się kolorowe skarpetki, zwłaszcza zabawne skarpetki nie do pary. Jedna niepasująca skarpetka, tak, jak jeden niepasujący chromosom u osób mających zespół downa. Tylko tyle, albo, aż tyle różni nas od nich. Warto od najmłodszych lat solidaryzować się z chorymi na zespół downa, tym bardziej, że żyją oni wśród nas i chcemy być z nimi blisko. Właśnie dlatego nasze przedszkolaki założyły dzisiaj skarpetki nie do pary, aby w ten sposób wyrazić tolerancję, zrozumienie i wsparcie dla osób chorych. W ten sposób wysyłamy również sygnał o miłości do tego, co inne i niezwykłe. I chociaż może nie wszystkie przedszkolaki zrozumiały, dlaczego dzisiaj założyły ten symbol kolorowych skarpetek, wiemy, że wspieranie takich akcji ma szczytny cel, szerzący tolerancję tak potrzebną w dzisiejszych czasach.