,,Szare, bure lub pstrokate, wszystkie koty za pan brat, mają drogi swe i płoty, to po prostu koci świat, to po prostu koci świat „. 17 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Kota. Sympatyczne futrzaki towarzyszą nam na co dzień, ale – co wiemy nie od dziś – chodzą własnymi drogami i mają swoje tajemnice. W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do tych czworonogów. Na ich buziach pojawiły się kocie wąski, noski i futrzane uszka. Dzieci zapoznały się z kocimi obyczajami , poznały sposoby pielęgnacji i opieki jakiej wymagają. Były też ,,kocie zabawy” , zabawy z włóczką , czytanie książek o tych tajemniczych zwierzętach. Święto to ma podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie na często trudny koci los. Chociaż Dzień Kota obchodzimy oficjalnie 17 lutego, to miłośnicy tych zwierząt wiedzą, że kocie święto trwa przez cały rok.