Każdy marzy o wakacjach w tropikach. My postanowiliśmy spełnić te marzenia i właśnie dlatego w naszej grupie zorganizowaliśmy Hawajski Dzień. Nasza sala tego dnia zamieniła się w prawdziwe Hawaje. Palmy, flamingi i letnie dekoracje sprawiły, że poczuliśmy wakacyjny klimat. Na początek dzieci dowiedziały się jak daleko od naszego kraju położone są Hawaje, jaka panuje tam pogoda, w jakim języku porozumiewają się mieszkańcy Hawajów, co znaczy słowo ALOHA.  Następnie wybraliśmy się w podróż pełną niespodzianek.  Po „wylądowaniu” w Honolulu wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali tradycyjne naszyjniki zwane Lei – w kulturze hawajskiej oznaczają one przyjaźń i gościnność. Później nauczyliśmy się hawajskiego tańca „Hula”. Było też mnóstwo zabaw i konkursów oraz zagraliśmy w ananasowe kręgle. Po wszystkich atrakcjach dzieci udały się na zasłużony odpoczynek przy kubeczku lemoniady i małej przekąsce. Na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia w naszej hawajskiej scenerii. Dzień Hawajski stał się doskonałą okazją do poznania kultury hawajskiej oraz przeniesienia się chociaż na chwilę w jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie.