Prawdą jest, że Pan Jezus oraz Jego Matka wybierają często właśnie dzieci, ażeby powierzać im sprawy wielkiej wagi dla życia Kościoła i ludzkości… Jakże ogromną siłę ma modlitwa dziecka! Staje się ona czasem wzorem dla dorosłych: modlić się z prostotą i całkowitą ufnością, to znaczy zwracać się do Boga tak, jak czynią to dzieci.”- JAN PAWEŁ II

We wtorek, 17 października, dzieci z naszego przedszkola odwiedziły kościół parafialny, w związku z Dniem Papieskim i wspomnieniem wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Dzieci złożyły kwiatki oraz laurki przed ołtarzem św. Jana Pawła II. Była to niezwykła katecheza, pełna wzruszeń i radości przedszkolaków, a zarazem przypomnienie, kim dla nas jest Jan Paweł II – nasz ukochany Ojciec Święty. Oprócz wspólnej modlitwy był też radosny śpiew piosenki pt. „Lolek”- i jej refren- „nie ma lepszego od Jana Pawła II!”