W grudniu w naszym przedszkolu została zorganizowana akcja „Herbatka dla Seniora”. Jej celem była integracja międzypokoleniowa, docenienie roli seniorów w społeczeństwie oraz kształtowanie u dzieci postaw szacunku wobec osób starszych. Dzięki zaangażowaniu rodziców i przedszkolaków udało się zebrać bardzo dużą ilość różnego rodzaju herbat. Korzystając z okazji Dnia Babci i Dziadka pięknie zapakowane podarunki zostały przekazane osobom starszym z naszej okolicy. Zebranymi herbatami obdarowaliśmy pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Gniewie, seniorów Oddziału Rehabilitacyjnego w Tczewie oraz pacjentów Hospicjum w Kwidzynie. Mamy nadzieję, że podarunki ofiarowane prosto z serca umilą podopiecznym długie zimowe wieczory. Wszystkim przedszkolakom i ich rodzicom serdecznie dziękujemy za włączenie się w zbiórkę.