Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego tradycją naszego przedszkola jest przygotowanie i wystawienie w okresie przedświątecznym Jasełek.

Przygotowania do występów trwały wiele dni, przedszkolaki uczyły się kolęd, pastorałek oraz tekstów roli. Nie zabrakło też pięknych choreografii taneczno-ruchowych. Kiedy już wszystko było gotowe do przedszkola zostali zaproszeni rodzice, żeby móc zobaczyć efekt końcowy naszych prac w postaci przedstawienia.Podczas występu przedszkolaki przedstawiły swoją opowieść o narodzinach Jezusa, oprawioną wieloma kolędami. Piękna scenografia nawiązująca do Betlejem oraz stroje przedszkolaków były idealnym dopełnieniem całego przedstawienia. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. Za swój występ otrzymali gromkie brawa od publiczności oraz wyrazy uznania. Jasełka wprowadziły wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. Na koniec pani dyrektor podziękowała małym wykonawcom oraz ich rodzicom za pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu występów i złożyła wszystkim życzenia Bożonarodzeniowe. Kolejny raz okazało się, że takie wspólne spotkania, emocje i przeżycia zbliżają ludzi, a dzieciom pokazują jak ważna jest tradycja świąt Bożego Narodzenia i jak bardzo rodzinne jest to święto.