Święta Bożego Narodzenia to piękny czas pełen miłości, pojednania i wzruszeń, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, które przenoszą nas w bardzo odległe czasy i przypominają, że w Betlejem przyszedł na świat maleńki Jezus – Zbawiciel.
W naszym przedszkolu wieść o narodzinach małego dzieciątka w Betlejem rozeszła się bardzo szybko. Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych przygotowały przepiękne przedstawienia jasełkowe dla swoich kochanych rodziców, które w dniach od 13 do 16 grudnia były im dedykowane . Wcześniej z wielkim zaangażowaniem uczyły się swych ról oraz kolęd i pastorałek. Następnie ćwiczyły, aby ich przedstawienie stało się tym jedynym i niezapomnianym dla tak ukochanych gości. W przepięknej scenerii betlejemskiej szopki przypomniały wszystkim, że maleńka Miłość przyszła na świat aby uszczęśliwić wszystkich ludzi. Wśród aktorów była więc Maryja, był święty Józef, przylecieli Aniołowie prosto z nieba. Nie zabrakło zawsze niezawodnych pastuszków i króli oraz przedszkolnych dzieci. Zatańczyły i zaśpiewały gwiazdeczki, były również zwierzątka zawsze chętnie służące dzieciątku Jezus oraz postacie z bajek. W ten szczególny czas wzruszeń i pojednania z bliskimi oraz czynienia dobra wprowadzili wszystkich pięknie recytujący narratorzy. Śpiew kolęd rozbrzmiewał niemal w każdym zakątku naszego przedszkola. Wszystkie dzieci starały się otworzyć serca na innych ludzi i pokazać dorosłym, że należy dawać innym radość i nadzieję – bo „miłość mnoży się, kiedy się ją dzieli”. Rodzice z wielkim wzruszeniem a jednocześnie z ogromną radością obejrzeli swoje pociechy w tak szczególnych rolach. Cały ich trud został nagrodzony gromkimi brawami.

Serdecznie dziękujemy kochanym rodzicom za pomoc w przygotowaniu tych wyjątkowych przedstawień, za przepiękne stroje, a szczególnie za ich obecność.
Życzymy również wszystkim Wesołych Świąt Narodzenia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2017 Roku!

 

Skip to content