W czwartek 06.10.2016 r. w naszym przedszkolu rozbrzmiewały dźwięki muzyki etnicznej , ponieważ w tym dniu gościliśmy pana Sławka Głowala artystę, pasjonata muzyki etnicznej, który przywiózł ze sobą ciekawe instrumenty. Dzieci poznawały muzykę etniczną, sięgającą korzeniami zamierzchłej przeszłości, która ściśle wiąże się z obrzędami, rytuałami, zwyczajami i tradycją grup etnicznych, między innymi Aborygenów i Nigeryjczyków. Nasz gość zaprezentował nam charakterystyczne dla tego gatunku muzyki instrumenty, o tak niezwykłych nazwach jak „didżeridu”, „kalimba”, „udu” czy „rura deszczu”. Przedszkolaki miały okazję zapoznać się z ich budową, a także melodią jaką wydają. Wzięły również udział w improwizacji ruchowej, w czasie której przeniosły się w dalekie części świata. Największą frajdę sprawiła przedszkolakom możliwość gry na bębnach i innych ciekawych instrumentach.
Takie zajęcia są wspaniałą okazję, by uświadomić dzieciom, jak ważna jest muzyka, jaką rolę pełni w życiu ludzi, bez względu na to, jakie części kuli ziemskiej zamieszkują. Uczą również tolerancji dla odmienności. Pokazują, że muzyka otacza nas w każdym momencie życia i zachęcają do własnego komponowania muzyki, np. własnoręcznie wykonanymi instrumentami o jeszcze bardziej niezwykłych nazwach, niż te wymienione wyżej. Wystarczy tylko odrobina wyobraźni!