W czwartek 06.10.2016 r. w naszym przedszkolu rozbrzmiewały dźwięki muzyki etnicznej , ponieważ w tym dniu gościliśmy pana Sławka Głowala artystę, pasjonata muzyki etnicznej, który przywiózł ze sobą ciekawe instrumenty. Dzieci poznawały muzykę etniczną, sięgającą korzeniami zamierzchłej przeszłości, która ściśle wiąże się z obrzędami, rytuałami, zwyczajami i tradycją grup etnicznych, między innymi Aborygenów i Nigeryjczyków. Nasz gość zaprezentował nam charakterystyczne dla tego gatunku muzyki instrumenty, o tak niezwykłych nazwach jak „didżeridu”, „kalimba”, „udu” czy „rura deszczu”. Przedszkolaki miały okazję zapoznać się z ich budową, a także melodią jaką wydają. Wzięły również udział w improwizacji ruchowej, w czasie której przeniosły się w dalekie części świata. Największą frajdę sprawiła przedszkolakom możliwość gry na bębnach i innych ciekawych instrumentach.
Takie zajęcia są wspaniałą okazję, by uświadomić dzieciom, jak ważna jest muzyka, jaką rolę pełni w życiu ludzi, bez względu na to, jakie części kuli ziemskiej zamieszkują. Uczą również tolerancji dla odmienności. Pokazują, że muzyka otacza nas w każdym momencie życia i zachęcają do własnego komponowania muzyki, np. własnoręcznie wykonanymi instrumentami o jeszcze bardziej niezwykłych nazwach, niż te wymienione wyżej. Wystarczy tylko odrobina wyobraźni!

 

pornjk, pornsam, xpornplease, joyporn, pornpk, foxporn, porncuze, porn110, porn120, oiporn, pornthx, blueporn, roxporn, silverporn, porn700, porn10, porn40, porn900
Skip to content