W piątek 12 kwietnia nasi przedszkolacy wzięli udział w Konkursie Gwary Kociewskiej organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie. Celem konkursu było kultywowanie i troska o gwarę kociewską oraz promocja twórczości, tradycji i dziedzictwa kulturowego Kociewia. Do konkursu zgłosiło się ok 90 uczestników w różnych kategoriach wiekowych. Nasi przedszkolacy reprezentowali nas w pierwszej kategorii wiekowej w składzie: Julia Grabalska, Tymon Dworakowski (grupa Słoneczka) ,Wiktor Janowski (grupa Skrzaty), Julia Antos, Iga Szutta, Stefaniia Vavilova (grupa Jeżyki), Nikodem Nagórski (grupa Żabki). Wszyscy uczestnicy dali z siebie wszystko i z dumą stanęli na dużej scenie. Za swój występ otrzymali pamiątkowy dyplom oraz maskotkę.

Spośród 40 uczestników w pierwszej kategorii wiekowej Jury wyłoniło zwycięzców. Wśród nagrodzonych znalazło się dwoje dzieci z naszej placówki: Nikodem Nagórski otrzymał II miejsce, a Julia Grabalska zdobyła miejsce III.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu dzieci. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i bardzo dziękujemy za reprezentowanie naszego przedszkola w tak trudnym konkursie. Życzymy Wam dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.