W październiku nasze przedszkole zorganizowało konkurs plastyczny pt. Nasz Brzechwa. Dzieci miały za zadanie wybrać jeden z utworów bajkopisarza oraz zilustrować treść wiersza. Głównymi celami konkursu było: – rozwijanie umiejętności wykonywania prac plastycznych u dziecka, zainteresowanie dzieci twórczością Jana Brzechwy, rozwijanie wyobraźni, kreatywności i aktywności twórczej dziecka oraz promowanie uzdolnień plastycznych. Konkurs adresowany był do Przedszkolaków z Przedszkola w Gniewie z dwóch kategorii wiekowych: 3-4 latki oraz 5-6 latki. Cieszymy się, ponieważ temat spotkał się z dużym zainteresowaniem. Komisja przyznała I, II, III miejsce oraz dwa wyróżnienia, za prace wykazujące się niezwykłą oryginalnością interpretacji tematu, samodzielnością i starannością.

WYNIKI: Kategoria 3-4 latki I miejsce – Krystyna Rajska – grupa Pszczółki II miejsce – Antoś Durkalec – grupa Zajączki II miejsce – Blanka Mierzwicka – grupa Smerfy Wyróżnienia otrzymały : Pola Czortek oraz Michalina Watkowska Kategoria 5-6 latki I miejsce – Gabriela Bruniecka – grupa Skrzaty II miejsce – Oliwia Murawska – grupa Biedronki II miejsce – Maciej Szutta – grupa Słoneczka Wyróżnienia otrzymali : Mikołaj Danowski oraz Nikodem Nagórski Uczestnicy Konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Wszystkim Uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, gratulujemy pomysłów oraz życzymy dalszych, plastycznych sukcesów.