Muzyka jest obecna w codziennym życiu każdego dziecka , jest również naturalnym sposobem pokazywania swoich uczuć i emocji. Jej słuchanie rozwija wrażliwość , natomiast gra na instrumencie muzycznym ma duży wpływ na rozwój zdolności i osobowości dziecka. Stąd też, aby rozwijać w dzieciach aktywność muzyczną realizowaliśmy blok tematyczny poświęcony właśnie muzyce. Z tej też okazji grupa Jeżyki  zaprosiła panią Jadwigę Mielke -dyrektora Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gniewie . Gość na żywo zaprezentował brzmienie przyniesionych instrumentów , a następnie pozwolił naszym przedszkolakom samodzielnie zagrać na wybranym instrumencie. Natomiast grupę Żabki odwiedził tata Julki, pan Krystian, który opowiedział dzieciom o swojej pracy, przygotował dla nich piosenki , wspólne zabawy i zagrał na gitarze. W grupie Słoneczek gościł dziadek Kornelki, pan Piotr-grał on na gitarze i wspólnie z dziećmi śpiewał piosenki. Były to niezapomniane chwile , które z pewnością na długo zagoszczą w naszej pamięci i może będą początkiem rozwijania ukrytych talentów naszych przedszkolaków.