Z początkiem października w grupie ,,Jeżyki” zawitały przepyszne owoce i warzywa. Przez dwa tygodnie rozmawialiśmy na tematy związane z warzywami i owocami. Jeżyki przeliczały zbiory pełne witamin,  dzieliliśmy owoce i warzywa na grupy ze względu na kolory, pochodzenie, posiadanie pestek i wiele innych. Dzieci dowiedziały się gdzie rosną, w jaki sposób się je uprawia i co pysznego można z nich wyczarować. Jeżyki robiły pyszne owocowe soki, szaszłyki oraz koktajle. Rozmawialiśmy na temat przetworów oraz, dowiedzieliśmy się że ziemniaków nie trzeba zjadać, ale mogą posłużyć do wykonania pięknych prac plastycznych. Myślę, że owocowo-warzywne zajęcia dzieci zapamiętają na długo i zaczną je jeść częściej niż tylko od święta.