„Idzie Jesień cicho, przez jesienny las
i na wszystko rzuca kolorowy czar.
Idzie jesień szybko bo już balu czas
dzieci tu czekają a gość rzuca czar…”

Słonecznie i radośnie za oknem, tak jak w naszym przedszkolu. Mimo, iż opadają już liście , jesienią wcale nie musi być smutno… Jesień mieni się przecież różnobarwnymi kolorami . W naszym przedszkolu nawet jesienią jest wesoło a to wszystko za sprawą Balu Jesieni, który odbył się w tym tygodniu. Właśnie w tym czasie dzieci z każdej grupy wspólnie bawiły się  w swoich salach , tańczyły, niczym listki na wietrze. Przedszkolaki wcieliły się  w jesienne postacie udekorowane kolorowymi liśćmi, koralami z kasztanów, jarzębiny. Na balu bawiły się także : jeże, wiewiórki, muchomory, liście, owoce i warzywa. Wszyscy śpiewali jesienne piosenki, prezentowali swoje stroje i bawili się w jesiennym nastroju. Muzyka radośnie grała i wszystkich przedszkolaków do tańca porywała. Przerywnikami w tańcach były przygotowane zabawy i konkurencje. Nie obyło się też bez wesołych , wspólnych zabaw ruchowych. Pani Jesień dla dzieci przygotowała moc atrakcji. Były zagadki na rozpoznanie poprzez dotyk darów jesieni oraz warzyw i owoców. Były korowody, kółeczka i wężyki. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne o tematyce jesiennej. Były to dni pełne uśmiechów i radości.