„Czym powitać cię wiosenko, gdy zielona wracasz znów,

chyba tańcem i piosenką, bo to milsze jest od słów”

Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyczekiwane wydarzenie. Ogromne emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Przyozdobiliśmy nasze okna oraz sale w wiosenne dekoracje, szukaliśmy oznak nowej pory roku, poznaliśmy również piosenki o tematyce wiosennej oraz wykonaliśmy prace plastyczne związane z wiosną.

W poniedziałek 22 marca wszystkie Przedszkolaki pojawiły się w przedszkolu ubrane w wiosenne kolory.  Dzień rozpoczęliśmy od zagadek i rozmów o nowej porze roku oraz od wesołych zabaw przy muzyce. Najbardziej oczekiwaną przez dzieci atrakcją był spacer wokół naszego przedszkola, gdzie mogliśmy w pełni przywitać wiosnę, która obdarowała nas pięknym słoneczkiem. Wszystkie grupy, wraz ze swoimi paniami, wyruszyły barwnym korowodem, niosąc Marzannę i trzymając w rękach żółto – zielone balony. Nie zabrakło również wesołych piosenek i radosnych okrzyków na pożegnanie zimy. Po drodze postanowiliśmy wybrać się na przedszkolny plac zabaw, aby pobawić się na świeżym, wiosennym powietrzu. Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu naszych Przedszkolaków wiosna zawita do nas na dobre, a wraz z nią ciepłe dni, z których będziemy czerpać radość.