05.10.2017r. zagościł w naszym przedszkolu teatr Koperek i Kminek z przedstawieniem „Wróbelek Elemelek”. Każdy z nas na pewno pamięta książeczki Hanny Łochockiej o wróbelku Elemelku, który znalazł kartofelek. Ale przecież ten sympatyczny bohater miał jeszcze wiele innych przygód. Uczył się literek – do tej sceny zaproszeni zostali nasi przedszkolacy, pływał łódką z narzeczoną, był u krawcowej i w aptece. To jeszcze nie wszystko bo Elemelek nie lubi siedzieć w miejscu. Choć jest trochę psotnikiem i lekkoduchem, zawsze udaje mu się wydobyć z tarapatów. A każde doświadczenie uczy go nowych rzeczy: że trzeba przestrzegać przepisów drogowych, że nie warto być niecierpliwym, że strojenie się w cudze piórka wcale nie ma sensu. „Mądrości” te przekazane są w lekkiej, rymowanej formie  z wdziękiem i humorem.
Dzieciom bardzo podobało się przedstawienie, oglądały je z uśmiechem na twarzy, choć chwilami powiało grozą. Występ zaliczamy do bardzo udanych bo jak tu nie pokochać Elemelka, który, jak każdy z nas, lubi dobrze zjeść, trochę poleniuchować i wesoło spędzać czas!