Nasze przedszkole po raz kolejny  bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Systematyczny kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwijaniu postaw twórczych oraz wyzwala ekspresję dziecięcą. Działania nauczycieli – codzienne czytanie wychowankom w różnych porach dnia, wspierane są przez zaproszonych do przedszkola gości. W ostatnim czasie mieliśmy przyjemność gościć rodziców naszych wychowanków, którzy poprzez czytanie bajek zachęcają swoje pociechy do kontaktu z książką. Grupy odwiedzili Pani Ewa Wojtecka mama Alka z Zajączków, Pani Magda Kłodda mama Mateusza z Biedronek, Pani Monika Szutta mama Oliwki z Motylków, Pani Paulina Kossecka mama Jasia i Pani Kasia Bałdowska mama Lenki z Misiów,  Pani Natalia Popów mama Kacperka i Pan Damian Nowak tata Milenki oraz Dorotka Langowska w Słoneczkach

Wspólne oglądanie pięknych, kolorowych ilustracji i rozmowy na temat bajek sprawiły dzieciom ogromną radość. Dzieci wysłuchały utworów z olbrzymim zaciekawieniem.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za poświęcony czas i za niespodzianki, które otrzymały dzieci na zakończenie spotkań. Wszystkie spotkania przebiegały w ciepłej i miłej atmosferze.

Skip to content