22 października dzieci ze starszych grup przedszkolnych tj. ZAJĄCZKI, ŻABKI i JEŻYKI uczestniczyły w spotkaniu autorskim z Panem Poetą Show w ramach ,, Święta Książki”. Podczas czytania opowiadań przedszkolacy mogli poznać bohaterów bajek: kurkę z wielkim apetytem oraz kaczkę, która uwielbiała się przebierać. Pan Poeta zachęcał do zabaw z kukiełkami przedstawiajacymi bohaterki bajek, dzieci mogły nakarmić kurkę przeróżnymi owocami i warzywami, a także przebrać się w różne kolorowe stroje. Spotkanie autorskie przebiegało w atmosferze wspaniałej zabawy, a jego celem było zachęcenie dzieci do czytania książek. Przedszkolacy otrzymali karty czytelników oraz książki i zakładki z Biblioteki Miejskiej w Gniewie. Wszystkie dzieci wróciły do przedszkola zadowolone z uśmiechem na ustach.