Pewnie każdy z nas wie, że przedstawienia teatralne mają wpływ na intelekt dziecka. W dniu dzisiejszym t.j. 18 października mieliśmy okazję gościć w naszym przedszkolu Teatr Klapa czyli Koperek i Kminek. Nasi przedszkolacy oglądali przedstawienie o szewcu, który pomagał innym nie oczekując niczego w zamian. Spektakl, w którym występowały lalki oraz aktorzy, jest interpretacją prozy Joanny Porazińskiej i Marii Kownackiej z nieoczekiwanym i zaskakującym zakończeniem. Na szczęście, jak to w bajkach bywa wszystko skończyło się dobrze. Morał płynący z bajki jest taki, żeby być dobrym dla innych, bo dobro wraca i się opłaca. Publiczność była zachwycona przedstawieniem, a aktorzy na koniec otrzymali gromkie brawa.

Kontakt ze sztuką daje dzieciom możliwość rozwinięcia myślenia, wyobraźni, a także pozwala na przeżywanie emocji towarzyszących aktorom razem z nimi. Dlatego ważne jest, aby dzieci miały możliwość bycia w teatrze, lub chociażby oglądać przedstawienia teatralne organizowane i dostosowane do ich wieku, gdyż ma to wpływ na ich rozwój społeczno- moralny.