Międzynarodowy Dzień Muzyki obchodzony jest na całym świecie w dniu 1 października. W naszym przedszkolu muzykę i radosne śpiewy słychać codziennie, ale 2 października postanowiliśmy w wyjątkowy sposób uczcić ten dzień. Tego dnia wszystkie dzieci wzięły udział w warsztatach muzycznych. Przedszkolacy mieli okazję zagrać na instrumentach perkusyjnych i dętych. Dzieci poznały też kilka ciekawostek dotyczących instrumentów. Dowiedziały się między innymi tego, że saksofon jest wykonany z metalu, ale zaliczany jest do instrumentów dętych drewnianych, ze względu na jego drewniany stroik. Największą atrakcją była jednak możliwość zagrania na instrumentach. Muzykanci z wielkim zapałem grali i wystukiwali rytmy, a nawet zaśpiewali wspólnie piękne piosenki.

To był dzień pełen wrażeń. Mamy nadzieję, że dzieci zapamiętają go na długo. A dzięki takim dniom jak dzisiejszy, może któryś z przedszkolaków rozbudzi w sobie pasję do muzyki i w przeszłości zostanie sławnym muzykiem lub kompozytorem?