Dnia 12 października dzieci z grupy Biedronki i Żabki wraz z opiekunami wybrali się do Gdańska na Halę widowiskowo – sportową „Olivia” by móc uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu jakim jest rewia na lodzie. Wspólnie mieliśmy okazję obejrzeć spektakl pt.: „Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza”. Oparty na motywach baśni Bolesława Leśmiana. Było to niesamowite widowisko w wykonaniu ponad 40 zawodowych łyżwiarzy z całej Polski.

Podczas swojej podróży Sindbad przemierzył drogą morską prawie cały świat. Wielokrotnie znalazł się za burtą przez podstępnego diabła morskiego, jako rozbitek zatrzymywał się na kolejnym nieznanym i niebezpiecznym lądzie, gdzie spotykał przyjaznych i mniej przyjaznych sobie postaci. Z każdej wyprawy powracał jednak do ukochanego wuja Tarabuka, niepoprawnego poety. Chińczyk, piraci, rude wojowniczki, królewny, konik morski, ryby piły… to również barwni bohaterowie niezwykłego przedstawienia.

Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem pięknej ruchomej scenografii i dekoracji. Łyżwiarze mieli wspaniałe bajkowe kostiumy, a dodatkowym atutem przedstawienia były efekty pirotechniczne i gra świateł. Występom towarzyszyła wspaniała oprawa muzyczna. Wydarzenie to z pewnością na długo pozostanie  w naszej pamięci.

Skip to content