„Marzanno, Marzanno ty zimowa panno.
Ciebie pożegnamy, WIOSNĘ powitamy!”

Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny czyli 21 marca dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy- powitania wiosny”. Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wśród naszych przedszkolaków, wzbudziły już same przygotowania.  Dzień rozpoczęliśmy od rozmów o nowej porze roku oraz od wesołych zabaw przy muzyce. Pomimo niesprzyjającej aury uśmiechnięci wyruszyliśmy na spacer w okolicy naszego przedszkola, gdzie pożegnaliśmy zimę wraz z Marzanną. Dodatkowo dzieci próbowały odstraszyć zimę, śpiewając głośno piosenki o wiośnie. I tak kolorowy, ale już wiosenny, uśmiechnięty pochód mógł wrócić do przedszkola. Cieszymy się, że w taki sposób mogliśmy w pełni przywitać wiosnę.  Mamy nadzieję, że Zimę zobaczymy dopiero za rok.