Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. Dlatego nasze przedszkolaki, wspólnie z paniami chętnie odwiedzały gniewską bibliotekę. Podczas wizyty dzieci doskonale wiedziały jak należy się zachować w odwiedzanym miejscu. Z wielkim zainteresowaniem przeglądały kolorowe i bogato ilustrowane książeczki. Miały również możliwość przejść między regałami w wypożyczalni. Pani bibliotekarka opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci poznały zasady wypożyczania książek i dowiedziały się także, jak należy o nie dbać. Nie zabrakło głośnego czytania. Panie wypożyczyły kilka książeczek, by móc je czytać w przedszkolu. W podziękowaniu za oprowadzenie po świecie książki przedszkolaki wręczyły prowadzącej laurkę. Żegnając się zapewniały, że przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książki.