12 października dzieci 5 – 6 letnie z grupy Żabki, Słoneczka, Motylki, Jeżyki, Biedronki, Misie i Skrzaty wyjechały do kina w Kwidzynie na bajkę pt. „Guliwer”. Bajka opowiadała o światowej sławy podróżniku i poszukiwaczu przygód Guliwerze, który został ponownie zaproszony do krainy Liliputów, którą wcześniej ocalił przed wrogą flotą sąsiedniego kraju Blefuscu. Doszło jednak do nieporozumienia, bowiem mieszkańcy oczekiwali, że u ich bram stanie olbrzym wielkości solidnego budynku, który samym swoim wyglądem odstraszy każdego wroga. Nic, jednak z tego, bowiem Guliwer był zwyczajnego wzrostu i niczym się w tym względzie nie różnił od pozostałych mieszkańców. Rozczarowany król wtrącił przybysza do lochu. Tymczasem niezwyciężona armada Blefuscu pod komendą jej żądnego podboju dowódcy przygotowywała kolejną inwazję. Los pokojowej krainy leżał teraz w rękach Guliwera, jego dzielnego mysiego kompana i nowopoznanej przyjaciółki. Do pokonania licznej armii wroga potrzebna była nie siła, a spryt. Dzieci z uśmiechami na twarzach powróciły do przedszkola.

cof
rbtmdn