Świeca marszczy złoty nos.
Z każdej strony kapie wosk.
Cienie tłoczą się co krok’
Już w pokoju zapadł zmrok !
Cienie tu i cienie tam-
Pewnie przyszły wróżyć nam….!?”

Andrzejki w naszym Przedszkolu to już tradycja, dlatego po raz kolejny obchodziliśmy ten wyjątkowy dzień 30 listopada. Już od wczesnych godzin rannych słychać było głosy podekscytowanych wychowanków czekających na radosne zabawy i wróżby, w których mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Dziewczynki wystrojone w suknie do tańca, chłopcy eleganccy w krawatach i odświętnych koszulach nie mogli doczekać się rozpoczęcia zabawy. Wychowawcy bardzo postarali się aby ten dzień na długo zapadł dzieciom w pamięci. Udekorowane sale, przygotowane stoły, świece zamieniały się w ciekły wosk, który wróżył wszystkim co ich czeka w najbliższej przyszłości, skoczna muzyka. Były też wróżby „Kim będę ,gdy dorosnę?”, „Jak na imię będzie miał wybranek mojego serca?”, „Jaki zawód będę wykonywał, gdy będę duży?”. Celem tych wróżb i zabaw było przybliżenie dzieciom obrzędów ludowych związanych z wieczorem andrzejkowym. Ten ostatni dzień listopada minął przy muzyce i tańcach, przy śmiechu i harcach. Przełom jesieni i zimy odsłonił wielu z nas tajemnice przyszłości . Potraktujmy te wróżby jednak trochę „z przymrużeniem oka” wszak nie wszystkie muszą się spełnić !! Była to impreza w magicznym nastroju, pełne radości, swobody i niespodzianek.