W dniach od 14 do 18 listopada w naszym przedszkolu gościliśmy Rodziców na ,,zajęciach otwartych”. W grupach odbyły się spotkania z kręgu tematycznego ,,Wychowanie do wartości, kształtowanie u dzieci norm, właściwych nawyków i stosowanie zwrotów grzecznościowych”. Wartości nie są czymś oczywistym. Nie rodzimy się z ich znajomością czy umiejętnością kierowania nimi. Dlatego ważne i oczywiste jest zapewnienie wszystkim dzieciom warunków do nauki wartości by miały szansę posługiwać się nimi. Należy nauczyć dzieci: jak być przyzwoitym człowiekiem, jak budować dobre relacje z rówieśnikami, jak dokonywać właściwych wyborów. Podczas zorganizowanych zajęć nasi wychowankowie przypomnieli sobie w jakich sytuacjach należy stosować ,,magiczne słowa”: dziękuję, przepraszam i proszę, jak właściwie zachować się przy stole podczas posiłku, czy też jak ważna jest przyjaźń z drugą osobą. Wszystkim aktywnym uczestnikom wspólnej zabawy dopisywał dobry humor i towarzyszył uśmiech na twarzy.